سفارش تبلیغ
صبا ویژن
یاوران مهدی (عج)
لوگوها


(( نمایشنامه خطبه غدیر ))


  • تاریخ ارسال : پنج شنبه 88/9/19, 12:20 صبح
  • دسته بندی :
  • نویسنده : لیلة القدر

ویژه  جشواره بزرگ سراسری وبلاگنویسی بسیجیان

مرکز مطالعات استراتژیک بروکینگز آمریکا :فرهنگ و هنر راهی برای حضور آمریکا در ایران و جهان اسلام

موسسه "بروکینگز " در گزارشی با اشاره به سفر اخیر هیئتی از آکادمی موشن پیکچرز به خانه سینمای ایران این نوع سفرها را روشی مناسب [آمریکا] برای حضور در ایران دانست.
موسسه "بروکینگز " در گزارشی به بررسی روش‌های گسترش دیپلماسی عمومی غرب با کشورهای اسلامی پرداخته است.در سفر چند شخصیت و هیات فرهنگی هنری از آمریکا به ایران نمونه‌ای است که این گزارش از آن به عنوان یک تجربه خوب یاد می‌کند. مبنای این گزارش بر اساس پیشنهادات فرهنگی- هنری است، در انتهای این گزارش پیشنهاداتی برای افزایش ارتباطات و گسترش نفوذ در جهان اسلام مطرح می‌شود.

مشروح این پیشنهادات در ادامه آمده است:
- استفاده از ابزاری مانند شبکه‌های اجتماعی برای ایجاد جوامع با ثبات میان فرهنگی حول محور فعالیت‌های فرهنگی مانند: کنسرت، فستیوال فیلم و یا برپایی نمایشگاه ‌های هنری.
فیلمبرداری مختصر از مراسم توسط شرکت کنندگان و بارگذاری (آپلود) آن در سایت‌های اینترنتی عمومی.
استفاده از شبکه‌های عمومی به منظور ایجاد پیوندهای بلند مدت بین شرکت کنندگان بویژه جوانان.
ایجاد ارتباط بین جوانان در آمریکا و جوانان در کشورهای اسلامی.
انجام آزمایشی این ایده برای استفاده از آن برای فعالیت‌های دیگر نیز می‌تواند موثر باشد.
ایجاد یک برنامه برجسته مانند: برگزاری کنسرت راک به صورت مشترک توسط هنرمندان غربی و شرقی.
در صورت امکان این کنسرت در دو نوبت اجرا شود یکبار در یکی از کشورهای اسلامی و بار دیگر در آمریکا. این کنسرت می‌تواند به صورت گردشی هم در کشورهای دیگر نیز اجرا شود.
فعالیت در شبکه‌های عمومی با توجه به روش‌های ذکر شده می‌تواند تاثیر این کنسرت‌ها را افزایش دهد و امکان توسعه آن را فراهم کند.
- ایجاد یک ارتباط دو طرفه با مدیریت فردی با سابقه فیلمسازی در کشورهای اسلامی برای توسعه فعالیت شرکت‌های آمریکایی در دنیای اسلام.
این کار باعث خواهد شد که شرکت‌های آمریکایی بتوانند به فیلمنامه و موقعیت‌های فیلمبرداری و همچنین ایده‌های نویسنده‌های مسلمان در کشورهای مختلف اسلامی دست پیدا کنند و از قابلیت‌های موجود در کشورهای اسلامی اطلاع پیدا کنند.
این ارتباط دو جانبه علاوه بر اینکه کارگردانان در کشورهای اسلامی را با فیلمسازان آمریکایی در ارتباط قرار می‌دهد به کاربران آمریکایی نیز این امکان را می‌دهد تا علاوه بر بدست آوردن اطلاعات از استعدادهای موجود در این کشورها نیز استفاده کنند.
حمایت از ارتباط و پیوند شرکت‌های برنامه‌ساز و متخصصین رسانه برای ایجاد فضایی برای برنامه سازان مستقل تحت شبکه در آمریکا و دنیای اسلام که فضای ایجاد شده باید شامل یک ساختار برای تبلیغات باشد. این فضا می‌تواند در قالب یک کانال باشد. یا اینکه برنامه‌ها سریالی ایجاد کند.
- بازخوانی و انتشار متون قدیمی و جدید و سایر تولیدات خلاقانه مانند فیلم و موسیقی به زبان عربی که چهره‌ای دیگر از اسلام نشان می‌دهد.
این پروژه باید در یکی از کشورهای اسلامی مانند مصر مستقر شود.
- ایجاد یک فستیوال فیلم با شرکت 5 فیلم مستقل آمریکایی و 5 فیلم از دنیای اسلام که به همراه کارگردانانشان برای نمایش به آمریکا و کشورهای اسلامی سفر می‌کنند. چیزی شبیه به طرح فرانسه در اکران فیلم های فرانسوی برای نخستین بار درباره دنیای اسلام در دانشکده‌های آمریکا.
هزینه‌های این طرح ابتدا توسط آمریکا و سپس در حالت ایده‌آل توسط گروه‌های عرب و مسلمان تامین خواهد شد.
- استفاده هنر و فرهنگ برای حضور در ایران. سفر اخیر هیئتی از آکادمی موشن پیکچرز (Academy of Motion Pic-tures)به خانه سینمای ایران می‌تواند مدخلی برای این طرح باشد.
سایر تلاش‌ها می‌تواند از طریق موسیقی و ادبیات صورت گیرد. شعر در ایران بسیار طرفدار دارد به طوری که بیشتر وبلاگ های در ایران از آن استفاده می‌کنند.

منبع:

1)سایت عملیات روانی

http://www.arnet.ir/?lang=fa&state=showbody_news&row_id=12380

2) خبرگزاری فارس


لطفا به اشتراک بزارید تا همه استفاده کنند

  ارسال به نت ایران   محبوب کن - فیس نما     ارسال به کلوب   افسران   ارسال به افسران ولایت     شبکه اجتمایی سنگریها  


تبلیغات